Domů / Novinky / Bezpečnostní dveře – vytvořte zlodějům překážku

Bezpečnostní dveře – vytvořte zlodějům překážku

Víte, že zlodějům trvá vloupání do bytu 5 až 10 minut? Ale když jim připravíte takové podmínky, které jim to výrazně ztíží, po třech či čtyřech minutách toho nechají a jdou dál. A ke ztěžujícím podmínkám patří i vstupní bezpečnostní dveře. Zkušený zloděj při prvních pokusech pozná, že proti němu stojí těžký soupeř a v drtivé většině toho nechá. Váš majetek je zachráněn. Firmy SAPELI a Porta DOORS vyrábějí bezpečnostní dveře 2. a 3. třídy evropské normy ENV. Znamená to, že odolají nejen hrubému násilí, například kopání, zdvihání či vytrhávání dveří, ale i tomu, když zloděj použije například šroubovák, kleště, kladivo, klín, kladivo, nůž, háček, drát či pinzetu.  Odolnost 3. třídy znamená, že odolají i dalšímu použitému nástroji, například šroubováku či páčidlu.

Bezpečnostní dveře SAPELI se používají v bytových domech a rodinných domech, v kancelářských budovách, hotelech, nemocnicích a dalších nemovitostech, kde je nutná zvýšená ochrana. Samotné dveře i zárubně obsahují bezpečnostní prvky, které ztěžují či omezují vloupání. Bezpečnostní dveře SAPELI mohou být kovové i dřevěné. Kovové dveře mají zabudován vnitřní trezorový mechanismus, to znamená, že lištové zámky jsou vícebodové a se šesti či sedmi bezpečnostními čepy, které se zasouvají do zárubně. Dřevěné dveře SAPELI mají zpevněné kovové zárubně s těsněním. Na závěsné straně mají pasivní čepy, jsou vybaveny lištovým vícebodovým zámkem. Bezpečnostní dveře se dodávají jako polodrážkové nebo bezpolodrážkové, které lícují na obou stranách se zárubní. 

Vstupní bezpečnostní dveře Porta DOORS se vyrábějí v pěti provedeních, liší se jen použitím více bezpečnostních prvků a mohou být s povrchovou úpravou ze syntetických materiálů nebo dřeva. Zárubeň je vždy kovová, aby se splnila bezpečností třída č. 2 dle ENV. Konstrukce křídla má vnější i vnitřní rám z lepeného jehličnatého dřeva, opláštění z hliníku a dřevovláknité desky. Bezpečnostní dveře Porta DOORS mají jeden až dva vícebodové zámky s bezpečnostní cylindrickou vložkou. Mají tři zesílené čepové závěsy a 3 až 4 bezpečnostní trny proti vysazení. Některé bezpečností dveře mají protipožární ochranu a jsou navíc zvukotěsné. 

© Používáme oXyShop