Domů / Novinky / Celoskleněné stěny a dveře – kalené sklo vydrží hodně

Celoskleněné stěny a dveře – kalené sklo vydrží hodně

Novým interiérovým prvkem jsou celoskleněné stěny a dveře. V bytech i kancelářích vypadají zajímavě, protože prosvětlují prostor a působí vzdušně. Někomu se však může zdát, že sklo je křehké a skleněné dveře a stěny mu připadají málo odolné. Raději dají přednost normálním stěnám a volí dřevěné dveře. Celoskleněné stěny a dveře však využívají tzv. kalené nebo také tvrzené sklo, které je velmi odolné a snese velkou zátěž. Stejně jako sklo s grafikou. Vyrábí se postupem, při němž se zahřáté sklo prudce zchlazuje a tím získává mimořádné vlastnosti.

Zaměňovat kalené sklo, které se využívá na celoskleněné stěny a dveře, za obyčejné je nesprávné. Je to úplně něco jiného. Prokázal to test výrobců tohoto druhu skla. Kalené sklo je pětkrát odolnější vůči nárazu než sklo nekalené. Při běžném provozu v domácnosti jsou celoskleněné stěny a dveře prakticky nerozbitné. Pokud se náhodou rozbije, a to musí být opravdu silný náraz, rozpadne se na úlomky bez ostrých hran, takže se nikdo nepořeže. Navíc se bez problémů může dávat v blízkosti krbů, kamen či domácích spotřebičů, protože snese teplotu do 200 stupňů Celsia. Skleněné dveře s kaleným sklem o síle 4 mm snesly při testu údery běžného kladiva, údery páčidla a nerozbily se ani, když na ně z výšky spadlo závaží.

Celoskleněné stěny a dveře se uplatní v prostoru pro bydlení, kancelářských místnostech i atraktivních restauracích či barech. Jde o systém fixních stěn a posuvných dveří, takže se mění i velikost prostoru. V okamžiku lze místnost zvětšit či zmenšit otevřením obou křídel dveří. Při kombinaci zděné nebo sádrokartonové stěny a skleněných dveří se využívají stavební pouzdra. Ty vlastně vytvoří novou stěnu a skleněné dveře se zasouvají přímo do pouzdra neboli do stěny. Pro stavební pouzdra lze využít i dřevěné dveře SAPELI nebo dveře Porta DOORS. Skleněné stěny a dveře je možné si prohlédnout v showroomu v Mladé Boleslavi.

© Používáme oXyShop