Domů / Novinky / Jak se dveřmi bránit hluku, požáru či vlhkosti?

Jak se dveřmi bránit hluku, požáru či vlhkosti?

Víte, jak je otravný hluk z chodby bytového domu?  Slyšíte výtah či hlasy sousedů. Lze tomu zabránit, když si pořídíte speciální dveře. Tyto dveře SAPELI nemusí být jen vstupní. Mohou se vám také hodit do místností, kde vyžadujete, aby byl větší klid, například pro ložnice či pracovny. Výborné jsou také do kanceláří, v nichž se potřebují pracovníci soustředit na řešení problémů. Nepotřebují slyšet hovor v kuchyňce či diskusi kolegů na chodbě. Pokud jsou zvukotěsné dveře částečně prosklené, musí to být zvukotěsné sklo.  Tyto speciální dveře dokáží dokonale odclonit hluk dosahující intenzity až 43 decibelů, což je například myčka nádobí.  

Mezi speciální dveře počítáme i voděodolné dveře nebo klima dveře. Tyto dveře SAPELI jsou ideální do mokrého a vlhkého prostředí, například u bazénů, ve sklepích či potravinářských provozech. Jsou z vysoce odolného materiálu, který nenasává vlhkost, případně jsou doplněny hliníkovou neprostupnou vrstvou. Další variantou jsou tzv. klima dveře, které odolávají rozdílům teplot a vlhkosti, například při vstupu z vlhkého a chladného prostředí do interiéru. Tyto speciální dveře se instalují u vstupů z garáží do domu, z koupelen či z WC nebo z temperovaných schodišť. Z odolného materiálu jsou jak dveře tak zárubně. 

Jako ochrana proti požáru slouží požární dveře či dveře kouřotěsné. Vsazeny jsou do kovové zárubně nebo speciální obložkové požární zárubně. Jsou z materiálů, které odolávají vysokému žáru a vydrží odolat přímého ohni po určitou dobu. Tyto speciální dveře SAPELI jsou opatřeny evropskými značkami, které určují míru jejich odolnosti. 

·         EI  - znamená, že brání šíření požáru

·         EW - znamená, že omezují šíření požáru

·         SC – brání průchodu kouře

·         D (1–3) - označuje typ nehořlavé konstrukce

·         Čísla u těchto značek - určují dobu v minutách, po které uvedenou funkci plní.  

 

© Používáme oXyShop