Domů / Novinky / Bezobložková stavební pouzdra AKTIVE a EMOTIVE Line - vzhled moderních interiérů

Bezobložková stavební pouzdra AKTIVE a EMOTIVE Line - vzhled moderních interiérů

Pokud chcete při rekonstrukci bytu či domu výrazně proměnit interiér, pomohou vám bezobložkové zárubně. Zárubně se dveřmi totiž tvoří významnou část bytu a přitahují i nevědomky naši pozornost. Denně jimi procházíme a jsou tedy nejvíce na ráně. A jestliže najednou zmizí výrazné zárubně a dveře téměř splynou se stěnou, interiér dostane úplně jiné linie. Jsou jednodušší, čistší a můžeme také změnit barevné provedení stěn. Bezobložkové zárubně jsou pro funkci dveří nutné, ale ve skutečnosti je nevidíme, protože splynou se stěnou. Dají se instalovat jak pro otočné, tak i pro posuvné dveře.  Sofistikované řešení pro posuvné dveře jsou bezobložková stavební pouzdra

Právě pro rozsáhlejší rekonstrukce bytů a posuvné dveře jsou bezobložková stavební pouzdra nejvhodnější. Skryjí nejen zárubně, ale umožní, aby se dveře – jednokřídlé i dvoukřídlé zasunuly přímo do zdi.  Existují sice standardní stavební pouzdra, kde jsou zárubně znatelné, ale bezobložková stavební pouzdra lze dokonale zakrýt zděnou nebo sádrokartonovou stěnou, takže okraj, kde končí stěna, je rovný a bez výstupků. Stěna, kde jsou tyto skryté zárubně, působí velmi moderně. Stavební pouzdra s bezobložkovými zárubněmi se instalují jak pro dřevěné, tak i pro celoskleněné dveře. Do stěny se montují při hrubé stavbě nebo ještě předtím, než se dělají omítky.

Bezobložkové zárubně nebo bezobložková stavební pouzdra se vyrábějí ve dvou typech. Model EMOTIVE LINE už nepotřebuje žádné obložky, ale chybějící zárubeň jen naznačuje designovým rámečkem. Pokud chcete opravdu čisté a rovné tvary, zvolte model AKTIVE LINE, u něhož mezi stěnou a dveřmi zůstaneme jen úzká spára. Tyto skryté zárubně uspokojí nejnáročnějšího klienta. Vyrábějí se i v atypických rozměrech až do výšky 2 700 mm. Bezobložkové zárubně se používají pouze pro bezpolodrážkové dveře, které splývají se stěnou na obou stranách, tedy v místech, kde se otvírají, i kde se zavírají. 

Bezobložkové zárubně a stavební pouzdra

 

Čtěte také: Stylová bezobložková pouzdra se sklem