Domů / Novinky / Stylová bezobložková pouzdra se sklem

Stylová bezobložková pouzdra se sklem

Posuvné dveře si už dokážete představit. Není to nic nového. I posuvné dveře, které se zasunují přímo do zdi. Takové dveře se montovaly do složitých konstrukcí. Dnes k tomu slouží stavební pouzdra. Mají vlastní zárubně ze dřeva, a pokud holdujete interiérovému stylu s dřevěnými dveřmi, je to prvek, který vás potěší. Ale vyzkoušejte bezobložková stavební pouzdra, která už jsou bez dřevěných obložek a samotný otvor dveří je velmi jednoduchý a bez příkras. Ještě lepší dojem získáte ve spojení s celoskleněnými dveřmi. Takové provedení má jednoduché linie bez zbytečných výstupků. Je to i současný trend – co nejméně rušivých prvků, jen rovné a čisté linie.

Bezobložková stavební pouzdra jsou vhodná pro dřevěné, laminátové i celoskleněné dveře. Liší se jen tloušťkou vlastního pouzdra, které je například pro celoskleněné dveře jen 100 mm. Pouzdra se skládají s kovového rámu a plechového pouzdra. Do něj se všechny varianty dveří zasouvají. Může jít o pouzdro pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. Bezobložková stavební pouzdra doplňuje pojezdový mechanismus s tvrzenými plastovými kolečky. Instalace je poměrně jednoduchá, nad místem pouzdra musí být překlad jako u běžných dveří, používají se vzpěry, aby se pouzdro nedeformovalo. Existují dvě varianty. Model EMOTIVE-LINE má kolem stavebního otvoru estetickou hliníkovou lištu, model AKTIVE je už zcela bez okrasy, jen čisté linie.

Efektní spojení jsou bezobložková stavební pouzdra a celoskleněné dveře. Kalené sklo může mít různé provedení. Je buď čiré nebo matné, či s rytými a barevnými motivy. Zajímavým prvkem je grafosklo. Jde o sklo, do něho je vlisována fólie s grafickými či textilními motivy nebo s plošnou fotografií. Protože sklo propouští světlo, motiv jinak působí v přirozeném světla a jinak při umělém osvětlení. Není nikdy stejné. Zajímavé výtvarné kreace lze využít například u celoskleněných stěn, kde se grafosklo skvěle uplatní. Jak působí, můžete vidět v největším české showroomu v Mladé Boleslavi, kde je k vidění 15 modelů celoskleněných dveří, všechny typy stavebních pouzder a na 120 druhů dveří. 

 

Čtěte také: Bezobložková stavební pouzdra JAP - vzhled moderních interiérů